Aktualności
Projekt Nowoczesny Szpital Nowoczesny ZOZ PDF Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2016 08:12

Miło nam poinformować że wraz z Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie będziemy realizować PROJEKT „NOWOCZESNY SZPITAL, NOWOCZESNY ZOZ" który znacząco ma podnieść dostępność usług medycznych dla naszych Pacjentów.
Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej II „Wzrost E-potencjału na Mazowszu" w ramach Działania 2.1 „E-usługi" i Poddziałania 2.1.1 „E-usługi na Mazowszu" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Szczegóły poniżej.

 

ikonapdfProjekt Nowoczesny Szpital Nowoczesny ZOZ

 

mazowsze

 
Biała niedziela 2013 PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 08:26

biala_nd_2013Zwykle w niedzielę, pod koniec lata Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kałuszynie organizuje spotkania pacjentów ze specjalistami w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Statystyki epidemiologiczne nie pozostawiają wyboru – nowotwory to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Szczególnie groźne są nowotwory złośliwe – złośliwe nie tylko dlatego, że dają przerzuty do innych organów czy tkanek ale też dlatego, że rozwijając się, długo nie dają żadnych objawów. I właśnie dlatego tak ważne jest, aby mimo braku niepokojących sygnałów, wykonać badania profilaktyczne. Jedynie wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje gwarancję pełnego wyleczenia. Zatem, zadaniem pracowników opieki medycznej jest nie tylko leczyć ale też edukować, przekonywać i stwarzać możliwości do wykonywania profilaktycznych badań przesiewowych.

 

Więcej…
 
Biała niedziela w Kałuszynie 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 18 września 2012 08:03

Słoneczna pogoda 19 sierpnia powitała uczestników „Białej niedzieli” w Kałuszynie. Już od godziny 9.00 w przepięknym Parku Miejskim personel medyczny czekał na pacjentów. W mobilnym ambulansie ze Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc z Białegostoku można było bezpłatnie wykonać RTG klatki piersiowej i płuc a personel kałuszyńskiej Przychodni Zdrowia mierzył wszystkim chętnym ciśnienie, tętno oraz udzielał porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej. W ciągu całego dnia badania wykonało 151 osób.
W samo południe dołączył do nas ze Stacji Krwiodawstwa z Warszawy ambulans do honorowego oddawania krwi. Chętnych, by oddać swoją krew, było wielu a kolejka przed ambulansem potwierdzała słuszność decyzji, aby w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym zorganizować akcję krwiodawstwa. Do godziny 16-tej udało się zebrać ok. 15 litrów krwi.
Tuż po godzinie 12-tej, w czasie oficjalnego rozpoczęcia spotkania wraz z z-cą kierownika ds. lecznictwa, lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej Panem Dariuszem Kusy przekonywaliśmy o konieczności wykonywania profilaktycznych badań przesiewowych zarówno tych, które proponujemy na co dzień w Przychodni (chorób układu krążenia, cytologia), jak i tych w mobilnych ambulansach, które nas odwiedzają (mammografia i Rtg klatki piersiowej i płuc). Wykonanie badania nic nie kosztuje, jest bezbolesne i albo daje nam pewność, że jesteśmy zdrowi albo pozwala na wczesne wykrycie zmian (również nowotworowych) i podjęcie leczenia. Tyko wówczas możemy mówić o skuteczności leczenia i o wyleczeniu.

Więcej…
 
Dr Miłkowski przchodzi na emeryturę PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 10:46
Z dniem 31 marca 2011r Kierownik Przychodni Lekarz Specjalista Medycyny Ogólnej Zbigniew Miłkowski przekazał obowiązki nowo-mianowanej przez Burmistrza Kałuszyna Kierownik mgr Agnieszce Gałązka i przeszedł na emeryturę. Od 17 maja br. będzie przyjmował pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej we wtorki w godzinach od 8.00 do 14.00
 
Badania EKG i EKG HOLTER PDF Drukuj Email
piątek, 06 sierpnia 2010 15:32
Miło nam poinformować iż nasza Przychodnia podjęła współpracę z Centrum Kardiologii w Aninie, w ramach której można wykonywać badanie EKG oraz EKG HOLTER, które są przesyłane elektronicznie do Centrum Kardiologii. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyniki badań szybciej trafiają do specjalistów, którzy dokonują ich analizy i opisu a Pacjent w krótszym czasie zostaje poddany właściwemu leczeniu.